Абхйанга (Абхьянга, Абх'янга), аюрведичний масляний масаж, - це важлива частина щоденного розпорядку дня, рекомендованого Аюрведой для досягнення загального здоров'я і благополуччя.

 

Ось що сказано в одному з аюрведичні текстів: "Кожен день даруйте своєму тілу повний масляний масаж. Він живить шкіру, заспокоює Вата-дошу і Капха-дошу, знімає втому, збільшує витривалість, дарує насолоду життям і спокійний сон, покращує зовнішній вигляд і сяйво шкіри, продовжує життя і живить всі частини тіла ".

 

Дія Абхьянга:

 

• Покращує кровообіг, особливо біля нервових закінчень;

• Підвищує тонус м'язів і всього організму;

• Заспокоює;

• Покращує суглобову змазку;

• Прискорює реакцію розуму, кмітливість;

• Покращує виведення з тіла продуктів життєдіяльності, токсинів;

• Пом'якшує шкіру, робить її більш гладкою;

• Збільшує витривалість і працездатність протягом дня;

• Покращує сон, робить його більш глибоким.

 

Як правило, аюрведичний масаж робиться вранці, перед водними процедурами. Можна використовувати кунжутну олію, масажну олію з трав'яними екстрактами або з ароматичними оліями.

 

Аюрведа надає великого значення цілющим травам. Масажні олії з трав'яними екстрактами містять суміші ретельно відібраних трав, відомих своєю здатністю зміцнювати організм і врівноважувати розум. Тому щоденний масаж з трав'яною масажнлю олією виявляється більш результативним завдяки користі від масажу і корисних інгредієнтів цілющих рослин.

 

Якщо у вас є своя улюблена ароматична олія або суміш олій, спробуйте створити для масажу власне масло з аромаессенціямі, додавши 5-10 крапель олії в 120 мл олії-основи. В якості основи можуть послужити мигдальна, легка оливкова олія або олія жожоба.

 

Як робити аюрведичний масляний масаж Абхьянга?

 

1) Нагрійте олію до температури, комфортної для вашого тіла.

 

2) Занурьте пальці в нагріту олію і легкими рухами розподіліть по всьому тілу. Зачекайте 4-5 хвилин, доки шкіра вбере частину олії.

 

3) Зробіть масаж усього тіла, здійснюючи погладжування долонею і пальцями, рівномірно розподіляючи при цьому тиск.

 

Приділяйте більше уваги місцях скупчення нервових закінчень, таких як стопи, долоні і нижні фаланги пальців рук.

 

Масаж голови або суглобів краще здійснювати круговими рухами, а масаж ніг і рук - прямолінійними.

 

4) Після масажу розслабтеся на 10-15 хвилин.

 

5) Прийміть теплий душ або ванну.

 

Якщо у вас немає часу на щоденний масаж, постарайтеся робити його хоча б 3 або 4 рази на тиждень. Ви переконаєтеся - ця процедура коштує витраченого часу!

 

Будьте здорові!