Натуральна та органічна косметика – у чому різниця?

Тенденції сучасної космецевтики дедалі більше з кожним роком йдуть у бік натуральності. Бум синтетичних косметичних засобів, який припав на початок 2010-х років, сьогодні практично зійшов нанівець. Причина цього явища дуже проста — миттєвий ефект від застосування доповнюється дуже суттєвим негативним впливом на організм людини через накопичення у шкірі, волоссі і навіть внутрішніх органах токсичних речовин, що провокують розвиток серйозних захворювань, що складно виліковуються. У комплексі з непролонгованим ефектом застосування синтетичної доглядової косметики стає просто невиправданим.

Натуральна та органічна косметика – ось визнаний сучасний тренд, який повністю виправдовує свою популярність. Але чому варто віддавати перевагу, в чому відмінність натуральної косметики від органічної і чи є вона взагалі? Натуральними можуть бути названі косметичні засоби, у складі яких міститься щонайменше 95% компонентів рослинного походження. Інші 5% припадають на мінеральні та інші речовини. Органічна косметика не просто складається з натуральних інгредієнтів, вони мають бути вирощені в екологічно чистих регіонах.

Чим відрізняється натуральна косметика від органічної?

Незважаючи на популярність косметичних засобів з натуральних компонентів та розвиненість цього сегменту космецевтичного ринку, до сьогодні не визначено чітко регламентованих стандартів, які дозволяли б класифікувати ті чи інші засоби саме як натуральні. Ті ж 5% — це не токсична, але все ж таки синтетика. А от щодо органічних косметичних засобів розроблена вся необхідна документація та вимоги, тільки за умов чіткого дотримання яких на упаковці може бути заповітне маркування.

 

Основний список вимог до органічної косметики виглядає так:

  • вирощування в екологічно чистих районах;
  • вирощування відповідно до принципів органічного землеробства;
  • повна відсутність у складі тваринних компонентів (жирів та білків);
  • не допускається тестування на тваринах;
  • використання органічної біорозкладної упаковки.

 

Якщо засіб є дійсно органічним, він просто не може мати тривалий термін зберігання. Справа в тому, що як консерванти використовуються натуральні ефірні олії, сіль, цукор і деякі види рослин. У складі повністю відсутні агресивні алергени, але якщо є яскраво виражена реакція на рослинні речовини, обов'язково необхідно протестувати засіб на тильній стороні кисті, згині ліктя протягом 24 годин і використовувати лише за відсутності реакції.

Чому органічна та натуральна косметика не може бути дешевою?

Ціна таких продуктів завжди вища, оскільки дуже складна і тривала технологія виробництва. На сьогодні набагато простіше і дешевше створити синтетичну речовину, ніж провести тривале дослідження кількох видів рослинних компонентів щодо їх комплексного симбіотивного впливу на організм людини. На кожному етапі необхідний ретельний контроль. Також з великими труднощами пов'язане вирощування рослин відповідно до принципів органічного землеробства.

Цейлонська компанія SPA CEYLON — це не просто всесвітньо відомий бренд, який уже багато років виробляє вегетаріанську органічну косметику. Всі продукти створюються на основі стародавніх аюрведичних рецептур, а все необхідне для їхнього створення вирощується на власних плантаціях компанії на Цейлоні та Шрі-Ланці. В Україні купити з доставкою оригінальну вегетаріанську косметику аюрведичну бренду можна в нашому інтернет-магазині Spa Ceylon Ayurveda Wellness.