Що таке скраб для обличчя та що він дає шкірі?
Можна ретельно очищати шкіру обличчя, зволожувати, живити, користуватися масками та сироватками, але вона все одно виглядає не такою сяючою та гладкою, як хотілося б. Найчастіше таке відбувається, якщо у програмі догляду відсутнє відлущування. Тому сьогодні говоримо про те, навіщо потрібний, чим корисний і в яких випадках допомагає скраб для обличчя.

Ексфоліація - це косметична процедура, націлена на відлущування відмерлих клітин шкіри. Нехтувати нею не варто. Зороговілі частинки, що накопичилися на поверхні епідермісу, уповільнюють процес оновлення шкіри, заважають поживним речовинам проникати в глибокі шари, перешкоджають виділенню підшкірного сала. Якщо їх вчасно не прибирати, обличчя набуває сірого відтінку і тьмяніє, покривається дрібними горбками та «лусочками», через які косметика не лягає рівним шаром, з'являються чорні крапки і дрібні запалення на обличчі.

Видаляти ороговілі частинки з поверхні обличчя можна за допомогою апаратної косметології або застосовуючи спеціальні засоби – скраби. Скраб – це косметичний продукт із гелевої, кремоподібної або маслянистої основи, до якої додані абразивні (тверді) компоненти. Ці частинки делікатно зішкрібають відмерлі клітини з поверхні епідермісу. Тому користування скрабом робить шкіру обличчя гладкою та сяючою.

Переваги скрабів
Деколи дівчата, які стежать за станом своєї шкіри, у пошуках ідеального засобу цікавляться, чим можна замінити скраб для обличчя, щоб отримати найкращий результат. Для видалення ороговілих частинок також можна використовувати кислотні пілінги. Але така косметика має більше протипоказань, а для її використання потрібні навички. Неправильно вибраний кислотний пілінг, недотримання тривалості процедури, порушення методики використання засобу може спричинити подразнення і навіть опіки. Скраби в цьому плані набагато безпечніші, що дозволяє користуватися ними в домашніх умовах навіть тим, чиї знання в косметології дуже обмежені.

Регулярне застосування скрабів дає низку незаперечних переваг для шкіри:

  • вирівнює її;
  • покращує колір;
  • прискорює регенерацію клітин і цим уповільнює старіння;
  • підвищує пружність та еластичність;
  • надає глибоке очищення - видаляє бруд, що скупчився в порах.

Абразивні частинки скрабу створюють легкий масажний ефект. Завдяки цьому посилюється циркуляція крові, а це одна з головних вимог для підтримки здоров'я та молодості обличчя.

Крім того, якщо кислотні пілінги та деякі апаратні процедури протипоказані в літній час, оскільки можуть спричинити гіперпігментацію та підвищену чутливість шкіри, то скраби дозволені протягом цілого року.

Види скрабів за складом
Розрізняють натуральні та синтетичні скраби для обличчя. Натуральними прийнято називати ті, у яких роль абразивних частинок виконують природні компоненти. Це можуть бути подрібнені фруктові кісточки, подрібнена шкарлупа горіхів, мелені кавові зерна, сіль, цукор, подрібнена кора.

Як синтетичні абразиви, можуть бути використані нейлонова пудра або поліетиленові крупиці. Розмір та форма абразивних частинок може відрізнятися, залежно від лінійки продукції.

Основа в скрабах також може бути синтетичною або натуральною. Продукція із синтетичними компонентами дешевша, але наявність у ній парабенів, силіконів, консервантів, барвників та штучних ароматизаторів робить її небезпечною для контакту з ніжною шкірою обличчя.

У натуральних скрабах, а саме такі виробляє SPA CEYLON, роль основи виконують цінні олії (кокосова, мигдальна, оливкова та інші), до яких додані екстракти лікарських рослин, мінерально-вітамінні комплекси, пробіотики. Використання такої косметики дозволяє не тільки видалити ороговілі частинки епідермісу, а й наситити шкіру корисними речовинами. Ознайомитись з повним асортиментом скрабів для обличчя можна перейшовши за посиланням: http://spaceylon.com.ua/skraby-i-eksfoliatory.

Як правильно користуватись скрабом?
Ексфоліація – важливий етап догляду шкіри. Але чи це означає, що скраби для обличчя можна використовувати безконтрольно? Звичайно ж ні. До того ж треба враховувати, що для різних типів шкіри потрібні ексфоліатори з різним складом. Чим ніжніша шкіра, тим дрібнішими повинні бути абразивні частинки. А за наявності запалень, пошкоджень, акне та інших видів висипу користуватися скрабами протипоказано – абразивні компоненти можуть ще більше пошкодити шкірний покрив та рознести інфекцію по всьому обличчі.

Якщо протипоказань до скрабування обличчя немає, то процедуру виконують за такою схемою:

  • Очистити обличчя від косметики.
  • Злегка розпарити шкіру (так ороговілі частинки стануть м'якшими, а пори розкриються, що сприятиме якісному очищенню).
  • На зволожене обличчя нанести невелику кількість скрабу.
  • Круговими масажними рухами делікатно розподілити засіб на всій поверхні обличчя (виконувати цю дію протягом 1-2 хвилин).
  • Змити засіб теплою водою.
  • Промокнути обличчя рушником.

Після цього на шкіру обличчя можна нанести зволожуючу маску або живильний крем.

Як часто повторювати процедуру залежить від стану шкіри. Для нормальної та сухої оптимальна схема – 1 раз на тиждень. Для жирної, за потреби, можна збільшити частоту до 2 процедур на тиждень. Тонку і чутливу шкіру очищати від клітин, що відмерли, потрібно 1 раз на 7-10 днів, але для цього використовувати делікатні засоби. Наприклад, це можуть бути природні ексфоліатори, які у широкому асортименті є в каталозі SPA CEYLON.