Емульгатори, Баттери, базові рафіновані і нерафіновані олії, ефірні олії... Складно не заплутатися, яка ж з олій для чого потрібна, коли вирішуєш перейти з малоефективних кремів на натуральні олії. Але повірте, варто розібратися і зробити цей нелегких крок в напрямку органіки і аюрведи. Світ натуральних органічних олій цікавий, а їх магічна омолоджуюча дія на шкіру - вже не секрет для багатьох сучасних жінок. Креми дають миттєве пом'якшення і аромат, але не мають тривалої дії, натуральні олії діють накопичувально і тривало, а результат перевершує найсміливіші очікування. Що ж давайте розбиратися в світі олій ...

 

Базові косметичні олії 

 

Емульгатори рослинного походження поділяють на рідкі (жирні олії) і тверді (Баттери). В ароматерапії і косметології використовуються натуральні масляні екстракти, отримані холодним віджимом.

 

Найчастіше базові олії не мають характерного запаху, ніколи не випаровуються з поверхонь, а завдяки жировій основі та поживними компонентами, збагачують шкіру і волосся корисними ліпідами.

 

Рідкі (жирні) базові олії

 

Бувають двох видів: рафіновані і нерафіновані.

 

Рафіновані пройшли кілька додаткових очищувань, тому мають світло-жовтий відтінок, та практично не мають запаху.

 

А нерафіновані - це олії, що пройшли тільки першу механічну обробку, їх ще називають оліями першого віджиму (virgin oils), - навпаки, зберігають відповідний аромат і колір, а також більш насичені поживними речовинами, тому саме їх використовують в косметології. За винятком засобів для немовлят і вагітних жінок, а також гіпоалергенних косметичних засобів - тут застосовують більш легкі рафіновані олії.

 

Найбільш популярні:

-кунжутна;

-мигдальна;

-соняшникова;

-з авокадо;

-з виноградних кісточок;

-оливкова;

-репійна;

-з обліпихи.

 

Баттери

 

Тверді олії, які отримали спеціальну назву Баттери, залишаються в застиглому вигляді до моменту нагрівання при температурі не нижче + 35 ° С.

 

Баттери - рослинні олії з високим вмістом гліцеридів насичених кислот. Вони містять в основному, стеаринову і ненасичену олеїнову кислоту, основна дія якої - зволоження і збереження еластичності шкіри.

 

Деякі Баттери містять високий відсоток фітостеролів, які омолоджують шкіру, відновлюють пошкоджену, заспокоюють чутливу шкіру.

 

Найвідоміші Баттери:

-олія ши;

-кокосова олія;

-олія какао;

-пальмова олія.

 

Ефірні олії

 

Це чиста і висококонцентрована субстанція, що складається з суміші летючих речовин, отримана шляхом високих технологій з різних частин рослин. На відміну від жирних олій, ефіри миттєво випаровуються на повітрі, не залишаючи жирних слідів.

 

Для використання в косметології їм потрібно жирний носій, в якості якого зазвичай використовуються солі, продукти харчування, базові рослинні олії або готові косметичні.

 

Ефірні олії використовують для збагачення базових олій поживними елементами, ароматами і лікувальними властивостями.

 

Найвідоміші ефірні олії:

-жасмін;

-грейпфрут;

-м'ята;

-солодкий помаранч;

-евкаліпт;

-сандал;

-ветівер;

-лаванда;

-іланг.

 

Наприкінці хочеться підкреслити, що часто ми забуваємо про натуральні засоби, подаровані нам самою природою, які не тільки ефективні, але і абсолютно безпечні, оскільки не містять синтетичних ароматизаторів, стабілізаторів, консервантів, парабенів, діоксинів та інших новітніх розробок і побічних продуктів хімічної промисловості, спрямованих на продовження терміну придатності косметики.

 

Spa Ceylon Luxury Ayurveda спеціалізується на натуральних оліях та засобах на їх основі. Кожен продукт - це стародавня формула, яка поєднує в собі тільки дорогоційні натуральні олії та аюрведичні трави. Це робить нас унікальними на сучасному ринку органічної косметики.

 

Будьте здорові!