Батьківщина жасмину - Індія. Першою країною Європи, куди був завезений жасмин, - стала Іспанія. Жасмин отримав назву «іспанського» в Європі. З Іспанії він поширився по всьому Середземномор'ю.

   Жасмин здавна шанувався у китайців і арабів, а в Індії вважався священним. Аромат жасмину використовували для приготування пахощів для тіла і вишуканих парфумів, їм обкурювали палаци і храми. Олія жасмину - одна з найдорожчих в світі.

 

Косметологія

 

   Жасмин вміщує понад 100 компонентів, основними з яких вважають: бензілацетат, індол, жасмон, метілжасмонат, жасмолактон, сесквітерпени, трітерпени, монотерпени, дітерпеноли, кетони, складні ефіри, феноли, лактони, кислоти.

   Жасмин має антисептичні, протизапальні, аналгетичні, спазмолітичні, відхаркувальні, охолоджуючі, дезодоруючі, освітлюючі, зволожуючі, тонізуючі та заспокійливі властивості.

 

Властивості ефірної олії Жасмину:

 

1) Знімає роздратування, алергію, стресові плями. Ідеальний засіб для догляду за тонкою і гіперчутливій шкірою, схильною до подразнення і запалення.

2) Лікує шкірні захворювання, екзему, дерматоз.

3) Усуває сухість, насичує шкіру вологою. Прекрасний засіб для сухої шкіри.

4) Збільшує еластичність шкіри, освіжає, омолоджує, видаляє сліди розтяжок і шрамів.

5) Покращує і вирівнює колір обличчя і злегка відбілює шкіру.

6) Має дезодоруючі властивості, залишає на шкірі тонкий, але стійкий аромат, видаляє всі неприємні запахи.

 

Для волосся

 

   Масло жасмину входить в засоби для догляду за волоссям. Зволожує волосся, попереджає ламкість, сприяє відновленню структури, покращує мікроциркуляцію. Надає волоссю шовковистість, блиск і приємний аромат. Одночасно надає охолоджувальне вплив на шкіру голови, знімає головний біль.

 

Ароматерапія

 

   Аромат жасмину - один з класичних ароматів ароматерапії. Його називають «королем запахів».

 

Надає наступну дію:

 

1) психо-емоційну - усуває депресію, тривогу, відчай, заспокоює і розслабляє, позбавляє від безсоння і страху, надихає, піднімає настрій, надає впевненість у собі;

2) лікувальну - усуває статеву холодність і безсилля, еротичний стимулятор, підсилює сексуальний потяг і чуттєвість;

3) магічну - аромат медитації, що дає умиротворення, відновлює товщину аури, підсилює чуттєвість, розкріпачує сором'язливі натури.

 

У парфумерії

 

   Використовується для виробництва парфумів квіткового і східного напрямів.

   Поєднується з лимоном, м'ятою, лимонною травою, трояндою, кедром, вербеною, чорним перцем, сандалом.

 

Будьте здорові!